Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of (-4.5) (-8.25) ? Please!
find the product ad quotient of each pair numbers 24.6 and 1.2
whats the answer to -12(4/3-1)
i need a paragraph on work experience like where i went ,what i did,what my boss was like and what i did during the work experience ? can anyone help?!
how did Japan's feudal system impact society?
What problems brought on the tariff debates of 1827 and 1828? In what way did the South respond to northeastern demands for a higher tariff, and on what did the
how does making a model help scientist observe?? HELPP PLEASEEE
how do you use distributive property to find the answer of 75 divided by 3
Solve by completing the square X squared -6x+8=0
9 divided by 16 and please explain on how to get the answer