Samie0131
Samie0131 Samie0131
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question pls

I need help with this question pls class=

Respuesta :

201107032
201107032 201107032
  • 01-12-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes it is because if 6ounces is $2.10 and the more ounces you add the higher the cost

btw just copy/paste :P

Answer Link

Otras preguntas

Two adjacent rooms are rectangles, both of length 13 feet by 10 feet. Jerry wants to change the carpets in both rooms. How many square feet should he order?
A solid cylinder has a radius of rm and a height of 12 m. The volume of the cylinder is 507 m³. Find the value of r.
Represent -5 / 4 and 5 / 4 on number line
Work out the circumference of this circle. Give your answer in terms of pi and state its units
Please could you explain this step by step I’m really stuck.
. The taxi charged $3.50 for a ride plus $1.75 per mile. How many complete miles could Gale travel for $30 if she left a $6 tip? A. 10 B. 11 C. 12 D. 13​
Alpha Software Inc. made an advance rent payment of $6,000 for its warehouse. The accounting period for which the company paid the rent was from January to June
4. Which of the following is not a common benefit of electronic claims submission? a. reduced error rate b. processing of personal injury protection (PIP) forms
What is the role of the nervous system in digestion?
What is the value of (1/8)^-1/3PLEASE I NEED THE AWNSER QUICK PLEASE AND TY