rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Jack is 4 times as old as Lacy. 3 years from now the sum of their ages will be 71 . How old are they now?
Why are scientific models important?
A mirror forms an erect image 40cm from the object and one third its height where must the mirror be situated ​
Please help ME ASAP!!Please explain the answer
The noun or pronoun receiving the action of the transitive verb is called the __________ . A) indirect object B) direct object C) transitive object
What is the length of AC?
Can someone help me with this?
Select the correct answer from the drop-down menu. Find the correct phrase to give this sentence a parallel structure. Paul doesn't like to shovel snow, to mow
Evening news was one of the newspaper in the struggle for Ghana's independence... who was the publisher?
a sequence starts a 200 and 30 is subtracted each time 200,170,140 what are the first two numbers in the sequence that are kess then zero