jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

Social needs are acquired through?
Find the surface area of a rectangular prism with a length of 6.9mm, a width of 8.2mm, and a height of 14mm.
a rectangle has an area of 30 square meters and a perimeter of 34 meters. what are the dimensions of the rectangle?
Approximately how many miles apart are Petrograd and Moscow ? A. 200 B. 350 C. 500 D. 650
How did rationing support the war effort in ww2?
Which religion has a cultural landmark the dome of the rock
How many hydrogen atoms are represented in the formula (CH3)2CH2?
what were the 4 major causes of imperialism?
what is the density of a orange if its mass is 158.2 g and the volume is 106 mL
Three friends go bowling the cost per person per game is $ 5.30 the cost to rent shoes is $ 2.50 per person.Their total cost is $ 55.20 how many games did they