emily17143 emily17143
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you

Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=

Respuesta :

ocg2006
ocg2006 ocg2006
  • 03-11-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).

Answer Link
xxmckenziexx009 xxmckenziexx009
  • 03-11-2020
the answer would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

The numbers in this sequence increase by 40 each time 30,70,110,150 the sequnce is continued with the same rule which number in the sequnce will be closest to
Evaluate i=∫c(sinx 9y)dx (3x y)dy for the nonclosed path abcd in the figure. A=(0,0),b=(4,4),c=(4,8),d=(0,12)
Are you able to help me: Simplify (4x + 2)3
How many years does it take to form sedimentary rock?.
please help thank you Jack and Marcy are at an amusement park. Jack is standing 75 meters from a hot air balloon ride. He is recording Marcy with his cell phon
solve this system using the Elimination method -4x - 2y =-18 x + 3y = 8
If the volume of a container of gas is reduced, what will happen to the pressure inside the container?.
Please explain the play on words here in Act I scene iv lines 14-16. What point is Shakespeare trying to make about Romeo and Mercutio
Two choices greater than 3/5
How did the grapes of wrath filmreflect the great depression