pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

I got these two questions wrong on my end of lesson assessment, I don't know how I got the wrong answer, I thought I used the correct formulas and all, could an
Which type of context clue provides the meaning of a word directly in a sentence? Contrast Restatement Inference Definition
is it possible to draw an acute isosceles
What was Siddhartha Gautama seeking when he began his spiritual journey
Sea floor __________ involves plates under the ocean moving farther apart and colliding with continental plates that are then pushed away or toward each other.
Which of the following BEST explains why President Lyndon Johnson, subsequent to President Kennedy's assassination, did not have the support of a Vice President
Both Gandhi and King set which type of mood in their introductions? A. solemn B. genuine C. concern D. respectful
How is the pause used in speaking?to add emphasis, to change the meaning of a sentence, to call attention to what one is saying, to signal that one is through s
Free enterprise and laissez-faire economies gave the most benefits to a. workers. c. governments. b. employers. d. foreign markets
639.48 rounds to the nearest hundreth