adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

read this passage from "the chrysanthemums" by john steinbeck: elisa came through the gate to watch him while he pounded out the dents in the kettles. his mouth
Two students set up the following apparatus in a lab: a pipette was filled with a mixture of yeast and apple juice and inverted in a test tube filled with warm
How many chiral carbon atoms does the monosaccharide galactose have?
What is the hardest part of being a teenager now essay?
what would you call 2-1-1 for
How might you characterize the typical person with color blindness?
Barrer el piso in command
3. Owen’s parents were planning a big birthday party for him. (a) His parents spent $2.49 on each of 6 goodie bags. How much did they spend on goodie bags? Sho
What does the sunflower symbolize in William Blake's "Ah! Sunflower"?
Think about a time you have signed off on a “Terms of Agreement.” Did you read the terms? In a short paragraph, describe the situation below, and explain what y