bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please answer this question correct now fast
Cilia in cells along the trachea ad nasal passage secrete blank which traps dirt and particles from the air
- The police, fire, and emergency medical services are usually categorized inside which government? A Local government B. Federal government C. Private Sectior
suppose that two integers from the set of 8 integers {1,2,… ,8} are choosen at random. Find the probability that i.5 and 8 are picked. ii.Both numbers match.
In triangle ABC a=34 b=18 and c=17 Find m?A
Helpppp asapppppp....
A four carbon chain; the second carbon is also single bonded to CH3. Spell out the full name of the compound
Question 2 of 10 What was one result of the large numbers of immigrants settling in the cities of the North in the mid-1800s? A. Problems between cultural group
The following table shows the number of animal crackers in each kid's lunch box. Find the median number of animal crackers.
midwife job description