madse0835
madse0835 madse0835
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 134 pounds of cheese that cost $3.00 per pound. What is the total cost of the cheese?

Respuesta :

EmotionlessCapricorn
EmotionlessCapricorn EmotionlessCapricorn
  • 02-10-2020

Answer:

402.00$

Step-by-step explanation:

Just multiply the amount by the cost?

Answer Link
Arkayn24 Arkayn24
  • 02-10-2020

Answer:

$402

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Quiz Math :)9³+5² = 7² × 6³ =Note : Semoga Beruntung Ya ;) #No Ngasal #No Kalkulator #No B. Alien#Pakai Cara => Brainliest Answer, Ok Selamat Menjawab ​
What should diabetics eat as a snack before bedtime.
Y=x+9 3x+8y=-5 Help plz
An item costs $300 before tax, and the sales tax is $9.90 . Find the sales tax rate. Write your answer as a percentage.
if someone can guess my name I will give them 5 stars it starts with an a and ends with an n​
- ¿Por qué las ciudades de Aguascalientes y Querétaro fueron elegidas para la reunión de los distintos grupos revolucionarios?
energy is transferred from the chemical energy store of the battery to the thermal energy store from the bulb state how energy is transferred between these two
The coefficient of kinetic friction is 0.21, for a 8 kg block on the floor. It is being pulled by a 17 N force, what is the acceleration of the box?
How to delete brackets in string java.
The brain rewards certain activity by releasing the neurotransmitter __________. A. Epinephrine B. Dopamine C. Cortisol D. Serotonin.