arilott09
arilott09 arilott09
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP QUICKLY AS POSSIBLE THANK YOU :) ​

PLEASE HELP QUICKLY AS POSSIBLE THANK YOU class=

Respuesta :

hermosofriends
hermosofriends hermosofriends
  • 04-09-2020

Answer:

$40.52

Step-by-step explanation:

You add the amount of all the t-shirts that Mike bought and subtract it from 100.

Answer Link

Otras preguntas

A middle school took all of its 6th grade students on a field trip to see a symphony at a theatre that has 5000 seats. The students filled 3250 of the seats in
A man has a fish tank with the following dimensions:24cm29 cm41 cmHe needs to know approximate volume of the tank.What is its approximate volume?​
Sam plans to walk his dog a distance of 1 mile. He walks3/8and stops to get a bottle of water. Then he walks 1/8of a mileand stops to say hello to a friend. How
Which of the following best describes nativism during the 1800s? a policy favoring native-born Americans over immigrants an interest in learning about the nativ
(7 x 10^5) divide (2 x 10^2)
What is the area of ABCDE?____sq cm got very confused on this part
A review writing for a visit to a zoo
Which graph represents this inequality? Y ≥ 4x-3
which of the following is greater:A.7.8grams per millilitre or 4.1 microgram per microlitre B.3×10¬²kilog
A 2-pound bag of chocolate candies costs $5.37. What is the unit price, rounded to the nearest cent?