valdivia191 valdivia191
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

3*4*(-6) Please help me out

Respuesta :

Advent5647
Advent5647 Advent5647
  • 04-09-2020

Answer:

- 72

Step-by-step explanation:

Step 1:

3 × 4 × ( - 6 )

Step 2:

12 × ( - 6)

Answer:

- 72

Hope This Helps :)

Answer Link

Otras preguntas

please help me.......
convert 65 mph to feet per minute
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 8 ounces of chocolate chips for $3.32 Choice A Choice
The circumference of a circle is 43.96 kilometers. What is the circle's diameter?
Coco and her mother baked cookies to welcome the new neighbor what does this detail show about their feelings toward the neighbor
Alonzo and Meg were testing different surfaces to see which one had the least friction. They predicted that the car, seen above, would travel FASTEST down the r
Hi Im from turkey.Help please!!
What were the key accomplishments during FDR First hundred days
Please answer this correctly
How did the Erie Canal impact the shipping and trading of goods and resources?