elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

Which condition was most necessary for a monarch to gain power? why?
Evaluate 14.3 + 8.2 x 30
A procedure designed to test a hypothesis
A scientist wants to raise the temperature of a 0.10-kilogram sample of glass from –45°C to 15°C. How much heat energy is required to produce this change in te
pluralize "le frère de marie est sympathique".
rounding 672,831 to the tens place? hundreds place? thousand place? ten thousand place? and hundred thousands place?
write down everything you know about the equation y=mx+b. you should include what this general equation represents,as well as what each of the different letters
how did Japan's feudal system impact society?
The least common multiple of two numbers is 60, and one of the numbers is 7 less than the other number . What are the numbers ? Justify your answer
(3x-4)∧2=8 how do i solve this