uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

suppose a jet travels 60 kilometers in 5 minutes how many kilometers will it travel in 2 hours?in six hours ?
Is the federal system the best way to govern the United States?
What major city in ancient greece is known for its empahsis on and overwhelming skill in military
1 hay ( ) desimas en 1.5 2 hay ( ) veses 12.4
does the color of a surface affect its temperature
what multiplication problem equals 2,331
In 1679, New Hampshire was established as a _______ colony.        A. proprietor   B. religious   C. corporate   D. royal
Why does nitrogen have the lowest volume in the atmosphere on average?
by drawing two straight lines divide the face of the clock into three regions such that the numbers in each regions have the same total
The author of my brothers keeper emphasizes Jamie's conflict by?