boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

Please answer the following question in Spanish: How would you greet your teacher in the morning? When entering your answers for fill in the blank and essay que
Which of the following statements about race is false? A. Race is based on physical characteristics. B. Race is socially constructed. C. Race has a biological b
When you go to the market, what can you use as a guide to learn the number of calories in foods? A. Frozen foods always have fewer calories than canned foods, s
What is 7/8 in a decimal
what does insignificant mean
What is the unknown number ( +4)+59=70
To enforce the Proclamation of 1763, Parliament passed what act/law?
Solve For V 2v + 18 = 16 - 4 ( v + 7 )
What are three variables that affect a living system?
this might be a stupid question but what number is greater 56.3 or 56.93