alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ILL DO WHATEVER Bryan is doing a triathlon and you need to calculate his average speed for all three events. He swims 1km in 0.4 hrs. He rides his b
How many terms are in this expression? 4a + 5b
HELPP I don’t understand
If you know what grade you got on each assignment, how do you calculate your overall grade? Find the score that you got most often. Line up all the scores in or
I will give you BRAINLIEST for the correct answr
I will give you BRAINLIEST for the correct answr
4x + 2 (3x + 7) - 7x​
Which of the following is NOT a type of Heavy Construction Equipment ?​
Document B: Poster Below, is a poster encouraging Germans to vote in favor of annexing Austria. The caption reads “Greater Germany: Yes on April 10th.
PLZ HELP ILL MARK U BRAINLIEST!!!!!