mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

least number that has 2, 3, 4, as factors
What are abiotic factors of the enviroment lynx
Why does Louis XIV want to expand France's border?
Differences between DNA and RNA include which of the following? (1) RNA consists of one nucleotide chain. (2) RNA contains the nitrogen base uracil instead of t
USE A NUMBER LINE TO FIND 8/9 / 8/45.
which explorer sailed for france?
What is 0.05 percent of 6.5?
What is 0.05 percent of 6.5?
A tree was chopped down and cut up in a local forest.The tree changed in shape.What kind of change took place?A.chemical changeB.physical change C.phase changeD
Which period was the “golden age of dinosaurs”? a. the Triassic Period b. the Jurassic Period c. the Cretaceous Period d. the Tyrannosaurus Period