athenacamacho5305 athenacamacho5305
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

sorry again for asking this but can someone explain this and give me the answer. Been having a hard time learning this.

sorry again for asking this but can someone explain this and give me the answer Been having a hard time learning this class=

Respuesta :

TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 01-06-2020

Hey!!!

In question no.4, we have to subtract the equation.

In question no.5 we have to add the equation.

Hope it will help you...

Have a great day

Answer Link

Otras preguntas

Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound apples
Select the correct answer. Humanism was a system of thought that focused on human values, interests, and welfare. It discouraged superstition and promoted rati
i wrote a narrative on what it would be like if the main character went to school w me can someone proof read it its on their perspective btw
Hurry please I need more than 1 person to answer this How do you decide what method of organization is best for your supporting evidence A.through a careful s
what was the problem with petroleum gas during carter’s administration?
Anyone know the slope of the line?
help me thx if u help me
A mi hermano no le gusta limpiar su cuarto. Él es _____.
Question 2 (1 point) What is a MAIN motivation of many entrepreneurs? Question 2 options: the need for steady employment the hope of making large profits the
This is a process of one nucleus decaying to two or more smaller nuclei. What is this process?