kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

Suppose the length, width, and height are each doubled. How does the volume change? The length and width are 4, the height is 5.
A 3-week-old infant is diagnosed with pertussis. which antimicrobial agent would the nurse expect the physician to prescribe?
What are the five leading causes of death on texas roadways?
The sum of two numbers is 9. If one number is subtracted from the other, the result is 5. Find the numbers.
Read the excerpt below and answer the question. Summer was on the way; Jem and I awaited it with impatience. Summer was our best season; it was sleeping on the
Intuition often leads us to believe that extroverted people who can speak coherently about their goals and their jobs are more likely to perform well. which bia
What is the highest electronegativity value in the periodic table?
What happens to the number of coffee shops if the wage increases?
What is the slope of this line?
in what ways have the two north koreas grown apart? discuss two ways in which they grown apart and support each of your points with text. be sure to explain you