vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me on this midpoint question
Does anyone know the equation to this graph
Whic conditions are required for a natural selection?
Writing an e-mail address is important while drafting the e-mail a) True b) False
Which three regions on the map did Alexander the Great conquer? Alexander's Empire Black Sea Caspian Sea Tigris River Euphrates River
A projectile is launched upward with a velocity of 64 feet per second from the top of a 45-foot platform. What is the maximum height attained by the projectile
A student spins a spinner with numbers 1-8. What is the probability the spinner will land on an even number? Express your answer as a percent
A virus can reproduce only when it enter a living cell true or false​
Help please tysm becuase this is hard
URGENT - I'm pretty lost with these 7 exercises. Is there a way someone can explain at least some to me so I can have a better idea, PLEASEE? Thank you!!!!!!!!!