kathytwilight1135
kathytwilight1135 kathytwilight1135
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Rachel bought 8 pounds of granola at $3.10 a pound for a hiking trip. How much did she spend altogether?

Respuesta :

lovelilly23470aj lovelilly23470aj
  • 04-05-2020

8 x 3.10 = 24.80

She spent $24.80 all together

Answer Link

Otras preguntas

What can be inferred from the stage directions describing Miss Minchin “cold,fishy smile”?
martha can paint a room in 2hours. Jamie can paint the same room in 6 hours . How long to the nearest tenth of an hour will it take it them to paint the room
Select all items that describe the Amish culture. 1 speak Creole or Spanish 2 wear simple clothing 3embrace technology 4 live in farming communities 5use h
Which of these nutrients helps the body absorb vitamins and sustain the immune system? a)proteinsb)carbohydrates c)fats d)minerals
What type of pollution is believed to have the most impact on an ecoysystem?
how did george washington die?
Read the passage from the opinion of the court in Dred Scott v. Sandford, written by Justice Taney. The question then arises, whether the provisions of the Con
Eloise hung artwork on 2/5 of a bulletin board. She hung math papers on 1/5 of the same bulletin board. What part of the bulletin board has artwork or math pape
Which river runs across the border of Russia and Eastern Europe? A. Belarus B. Estonia C. Dnieper
y+4x=10x-6 solve for x