ayannasmith12
ayannasmith12
04-04-2020
Mathematics
contestada
261 candy bars cost $87.
Respuesta :
eukalim
eukalim
04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439
04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
who was the two exporers who tried to find a passage to the east by sailing around south america
PLEASE HELP 13 POINTS
What is f(3)? f(x)=(3x^2 +9)/x+1
Please answer the following?
On Saturday morning Owen earned $29. By the end of the afternoon he had earned a total of $67. Enter an equation, using whether Owen earned $38 or $34 on Saturd
Pls, solve this question I'm confused about what to do multiplication or division Thanks!
If your boss asks you to do something you know goes against company ethic policies and your set of morals, you should go ahead and do it because he/she is your
Which of the following best describes a new molecule of DNA?* 1 point The molecule consists of one strand of the original DNA, and on newly synthesized strand O
A small bar of gold measures 20 mm by 300 mm by 2 mm. One cubic millimeter of gold weighs about 0.0005 ounces. Find the volume in cubic millimeters and the weig
What is the value of x? Enter your answer in the box