emaan99 emaan99
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sells fruit. Chen buys 2 apples and 3 bananas. He pays £2.35. How much is one banana.

Respuesta :

angelina200604 angelina200604
  • 02-04-2020

Answer:

45p a banana

Step-by-step explanation:

2+3=5

235/5=45

Answer Link
tarleyfrida120
tarleyfrida120 tarleyfrida120
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One banana cost 1.10

So the price for one banana cost 55p

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following was considered a geographic barrier to early Georgian settlers because of heavy forests, dense undergrowth, and steep ridges? Appalachia
what is 3 divided by 927
induction of 9,3,1,1/3,1/9, what are nrxt three numbers
which factor affects the heart rate in mammals
This city was the scene of one of the most violent demonstrations in American history in 1999 when 100,000 people engaged in civil protest against the WTO? Seat
Why is cleisthenes generally considered the founder of Athenian democracy?
Which fraction is the greatest (represents the largest quantity) 1/3 3/8 2/5 1/2?
what is the word form to 40,023,032
Why did European nations compete with each other to build colonies in North America
Is 1.61 kilometers a foot