leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

Maya with her sister ..........going to cinema. (is ,are,am)​
The mass of objects is 4kg and it has a density of 5gcm^-3. what is the volume ​
Shawna' s mom takes her to daycare for the first time. At first, Shawna's mom plays with her in the new location. Once she is calm, her mother leaves, and Shawn
why is m3 is derived unit?​
Find the Length of the missing side of the right Triangle using the Pythagorean Theorem. Round your answers to the nearest tenth. Please show your work in the "
Dr. Perry conducts a study in which she evaluates the effectiveness of an adult literacy program. The study is both quantitative and qualitative in nature, and
I only need help with e (bottom of the page).​
Not looking for answer but does anyone know this specific topic in math
CASE 2: In 1967 the plaintiffs, Ashmore, Benson, Pease & Co, manufactured tube tanks. The defendants, AV Dawson, a haulage company, agreed to carry the plai
why the stone moves away when the string is broken rotation​