redeem3 redeem3
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

Bananas cost .89cents, I have $11.75, how many bananas can I buy?

Respuesta :

makaylaa18 makaylaa18
  • 04-02-2020
You could buy 13 bananas.
Answer Link

Otras preguntas

Why are chinampas is the best Aztec invention
ratio of 75 m is to 125 cm​
An airfoil of chord length 2m and span 15 m has an angle of attack as 6 0 .the airfoil is moving with a velocity of 80m/s in air whose density is 1.25kg/m3 .
If I lose 1/10 of something,what fraction do I have left
HELPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEE!!!!!!
13. Geetha earns 12000 a month, out of which she saves 3000. Find the ratio of her (1) (ii) Savings to her income Expenditure to savings Expenditure to her inco
Why did people from the Appalachian Mountains settle in the Ozark Mountains 1 point
identify Cl,Br,I ions in nacl,nabr,nai solutions respectively practical
HELPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEE!!!!!!
Use of Dettol a) To prevent infection b) To clean wound​