Hyche Hyche
  • 02-02-2020
  • Mathematics
contestada

you can buy a box of 150 sharpie pens for $165 or a dozen for $13.50

Respuesta :

arieljs21 arieljs21
  • 02-02-2020

Answer: do the a dozen for $13.50

Step-by-step explanation: It will help save money

Answer Link

Otras preguntas

A cow produces about 11 kiloliters of milk in a year. if 40 hectoliters of that milk go into making ice cream, how much milk is left to be used in other ways?
If 13 units represent 143 square meters find the value of 24 units
Which of the following is not a common reason for a writer to use italics? Im thinking this - To state the correct title of a book, film, or play To indicate
1. What physical process changed the geological area and composition of the Earth's oceans
Answer the question in the image attached -
Which of the following is true for the rational function f(x) = x-4/x^2-16?
You received a 75 gift card to your favorite store to buy new shirts. if shirts cost 13.99, how many you can buy??
PLEASE HELP ME. Solve using the quadratic formula. 5x2+x+3=0
Factors leading to growth in lagos geographic economic political
What the answer for there are 3 boxes of tangerines each box has 93 tangerines the tangerines will be divied equally among 9 classrooms how many tangerines will