xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

an ice Cream truck driver determined he made 3.78 after selling 3 ice CREAM bars (using the equation y=kx) how much would earn if he sold 6 bars

Respuesta :

aliannacosta05
aliannacosta05 aliannacosta05
  • 01-02-2020
$3.78/3 bars = $1.26 per bar. $1.26 times 6 bars equals $7.56
Answer Link

Otras preguntas

fatima bought an xbox game that is 38.00 plus 9% sales tax what is the sales tax on the xbox game that fatima purchased answer
Why is police brutality a problem in law enforcement. I need help asap and examples.
5 (x - 1) and (x + 2) are factors ofax3 - 2x2 – 5x + b. Determine thevalues of a and b.​
what is eletro magnet
Why would an administrator want to use the MAP Toolkit? Which tasks, other than the ones performed in this exercise, can administrators use the MAP TOOLKIT TO P
If subjects are assigned for the purpose of comparison they are part of a(n) A. Placebo B. Experiment C. Control group D. Experimental uni
please help me. 5(m-7)=-8(3m+8)
define subscriber television
Solve the equation: only write the number is the box 2( 5x+2)=54
What is bile juice,is it physical or chemical