xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Please help answer these
Groundwater moves from the ground through plants and then back into the atmosphere through the process of A) condensation. B) precipitation. C) run-off. D) tran
Write the absolute value equation that has two solutions x=5 and x=11
Mendel’s law of segregation has its physical basis in which of the phases of the cell cycle?
Drag each tile to the correct box. Based on the context of each quote from My Bondage and My Freedom by Frederick Douglass, find the word that most closely matc
The weight of an object on mars varies directly is proportional as the weight of the object on earth a 75 pound object on earth weighs 25 pounds if an object we
How many square feet of outdoor carpet will we need for this hole?
distinguish between self employment and wage employment ​
Deborah has two cats. The cats eat a total of 1 1/6 cups of cat food each day. One cat eats 1/3 twice a day. If he eats twice a day how much does the other eat
What determines how the burden of tax is divided between buyers and sellers? Why?