abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

Fahrenheit 451 Question
the length of a rectangular is one less than twice the width. Find the length + width, if the perimeter is 40
d Bula drives to work and back every day. One way, the trip is fifty miles. How many miles does she drive in five days?
Fahrenheit 451 Question
Right triangle abc is on a coordinate plane. segment ab is on the line y = 2 and is 6 units long. point c is on the line x = −3. if the area of δabc is 6 square
What is a tree? I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as a question with it though.
why did el patron save matt’s brain in the first place
How did the terrain of Bunker Hill assist the Patriots in their battle against Britain?
Why does my screen keep showing R/34 pictures of boots the monkey? I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as
How did the terrain of Bunker Hill assist the Patriots in their battle against Britain?