myfriendemily0oviwun
myfriendemily0oviwun myfriendemily0oviwun
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

5) Jacob bought three toy cars for a total of
$9. How much did each toy car cost?

Respuesta :

davidgudino10 davidgudino10
  • 02-12-2019
Each toy car costs $3
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2019

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

9/3=3

Answer Link

Otras preguntas

The majority of the food breakdown process occurs in the A. mouth. B. bladder. C. stomach. D. intestines.
Can somebody plz help answer both questions correctly thank you!! WILL MARK BRAINLIEST WHOEVER ANSWERS FIRST :D
Breaking difficult problems down into smaller more manageable pieces is an example of
General Electric manufactures turbines and provides the following annual data. How many turbines were transferred to finished goods during the year? Beginning
Marcos reads 3, books in 1 weeks. At this rate, how many books does Marcos read iQ 1 week? Enter your answer in the box.
Let n = 5. What is the value of the expression 9n2−2−n? Enter your answer in the box.
A quiz had 20 questions. Andre scored 16 of them correctly. What was Andre's percent score? *
Help please I need answers by tommorow plzzzzz!!!!!!
The mass of Earth is 5.972×1024 kg and its orbital radius is an average of 1.496×1011 m . Calculate its linear momentum.
This app is so dumb so im just gonna give points to everybodythings its a big deal its A STUPID APP duh so just take it but why would u it is stupid but anyways