becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

Is 2 mi = to 10,560ft
What is the imaginary line on which an spinning sphere rotates?
What value should go in the empty boxes to complete the calculation for finding the product of 0.98 × 0.73? Both numbers are the same; however, only input the
What was one major difference between the First New Deal and the Second New Deal?
Aaron borrows $150 from his friend austin. he promises to pay back the money in 4 monthly installments. each month he wants to pay half the amount he paid the p
A persuasive essay attempts to change, or persuade, a reader's point of view on a topic. 1) Write a persuasive essay on the following prompt: Public schools
What is the elasped time for 9:30p.m to8:30a.m?
54,625 written in expanded form
1. The purpose of this exercise is to provide practice using the LINGO or Excel solvers. Find the values of X and Y that minimize the function Min X 2 - 4X + Y
Help me fast plz!!!!!!!!!!What is the remainder when 15,908 is divided by 13?