yarelyt1234 yarelyt1234
  • 01-12-2019
  • Health
contestada

i need help please and thanks❤️

i need help please and thanks class=

Respuesta :

lalloronamishijos
lalloronamishijos lalloronamishijos
  • 01-12-2019

Answer:

A is the answer

Explanation:

involving little or no physical activity. A person living tha life usually is sitting or lying down playing video games ,reading or socializing even watching tv or using their mobile devices phone/computer throughout a day

Ver imagen lalloronamishijos
Answer Link

Otras preguntas

What is the area of the figure below? A. 22 cm2 B. 24 cm2 C. 48.5 cm2 D. 56 cm2
help ASAP!!! .........................
3 tons of dirt cost $360.00. What is the price per pound
Every month, $65 is withdrawn from Tom's savings account to pay for his gym membership. He has enough savings to withdraw no more than $585. For how many months
Match each polynomial function with one of its factors. f(x) = x3 − 3x2 − 13x + 15 f(x) = x4 + 3x3 − 8x2 + 5x − 25 f(x) = x3 − 2x2 − x + 2 f(x) = -x3 + 13x − 1
By 1968, a majority of Americans
infer weather balanced forces must be acting on a car moving at a constant speedi Know this question is really last min but i need it by 5 min
If the “exact” terms of the listing agreement are met, the listing broker is entitled to a commission, even if the:
9 pounds of ground beef cost $40.32. What is the price per ounce?
Which is the better buy? A. 6-foot roll of waxed paper for $2.16 B. 91-inch roll of waxed paper for $3.64