brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

Which statement correctly describes the process that occurs in the thylakoid? A. ATP is produced in the thylakoid during light-independent reactions. B. ATP is
Major achievements in mathematics and science were made during the gupta dynasty among them was the ?
2. Which words in the sentence form the participial phrase? The paintings stolen during the war were later found and returned to the museum. A. stolen during th
Why doesn't Odysseus clasp Nausicaa's knees?
Which sequence of transformations will produce similar but not congruent figures? Choose all answers that are correct. A. Figure PQRST is rotated 180° counterc
word form for 10 times 10 times 10 times 10 times 10
Why were some Serbians and Bosnians angry with Austria-Hungary in 1914?
an interior designer is creating a plan for a new indoor play park why does he decide to use red as a main part of the color scheme
an interior designer is creating a plan for a new indoor play park why does he decide to use red as a main part of the color scheme A. Red has a calming effect
Germany, Italy, and Japan formed an alliance called the