TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME ASAP ( KHAN )
Write the equation of a sine or cosine function to describe the graph. Please help me I WILL MARK YOU AS A BRILLIANT
What type of discipline will be required to meet your goals? A. Only mental discipline will be needed. B. Only physical discipline will be needed. C. Both menta
I would appreciate help with this
How did women make a significant contribution to the american revolutionary war?.
bonjour s'ilvouplait aider moiraconter votre journée idéale en trois phrases. Puis, donner la classe grammaticale de chaque mots employé
Question: A baseball stadium has a fixed cost of $12,000 per night game. In addition, there is a total cost of $2 for each fan that attends the game that evenin
Question 13 131 (i) Consider the amount of organic matter at the different trophic levels in an ecosystem given below: Trophic Level Amount of organic matter (i
Three cards are selected from a well-shuffled deck of 52 cards. Find the probability that all 3 are Aces.
What is output by the following program? def mult(a, b = 1, c = 1): print(a * b * c) mult(2, 5)