citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

round 9,254 to the nearest hundred
Which of the following human activities can increase the risks of flooding? a. cultivation b. planting trees c. soil management d. widening rivers
What was the prevailing economic challenge the United States faced at the start of World War II?
how many feet does 5 yards equal
The range of the function f(k) = k2 + 2k + 1 is {25, 64}. What is the function’s domain?
round 76340 to the nearest thousand
which term describes an enzyme
the ratio of isabellas money to shanes money is 3:11. If isabella has $33, how much money do Shane and Isabella have together?
Drake received 80 points on a project for school. He can make changes and receive one-tenth of the missing points back. He can do this 10 times. Create the form
How many different 4-digit numbers can be formed using the digits 2, 4, 5, 6, and 7 such that no digits repeat and the number is divisible by four?