RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

Which describes the Anasazi or ancestral Pueblo Indians of the Southwest? A. lived in cliffside caves or adobe dwellings B. lived near the water and celebrated
$970 at 4 1/4% simple interest for 2 years
What is the percent decrease from 60 to 39?
Who am I? My philosophical method was to ask my students leading questions to help them see the conclusion that would naturally follow from the premise we start
explain how the bonding properties of carbon atoms result in the large variety of carbon-based molecules in living things
During a cake eating contest a man ate 3-2/6 cakes and his son ate 2-4/6 cakes. How many cakes did they eat altogether?
What is a analogy for ivy?
A European swallow flies about 11 meters in 1 second.How many kilometers could it flyvin 5 minutes.
The area of a parallelogram With a height of 6 meters is 126 square meters. What is the base length of the parallelogram?
round 81.139 to the nearest tenth