randomperson45
randomperson45 randomperson45
  • 03-06-2019
  • Health
contestada

Help please... look at the pictures
​

Help please look at the pictures class=

Respuesta :

vikaminia2013 vikaminia2013
  • 03-06-2019

Answer:

4.A

5.B

6.D

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a 32 ounce bottle of water costs $1.92 what is the cost per ounce
Morgan measures the capacity of a juice glass to be 12 fluid ounces. If she uses the glass to drink 4 glasses of water throughout the day, how many pints of wat
Which of the following is the best example of a command economy? A. European monarchies of the Middle Ages B. Cuba under the leadership of Fidel Castro C. the A
In a candy mix there are 4 green bars for every 3 red bars. How many red bars are there if there are 200 green bars?
The times per second an audio file is converted from analog to digital is the ______. audio file format bandwidth sample rate waveform
The winner of a raffle ticket will receive.75 of the 350.40 raised from raffle ticket sales. How much money will the winner get?
In the file below. (Sorry, question has pictures can't write it out.)
if 2/5 divided by blank = 1/2 what is blank
In Florida, more than __________ crashes are alcohol related. A. 5,000 B. 10,000 C. 20,000
how would you do 88.6 x5.01 _____ In traditional algorithm? Offering 54 points