starlaowen
starlaowen starlaowen
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

This week laptops are 25% off.if a laptop cost $360 what it's sell price
​

Respuesta :

ryanw1273
ryanw1273 ryanw1273
  • 03-05-2019

Answer:

$270

Step-by-step explanation:

You can do this:

$360*0.75

Answer Link

Otras preguntas

If k represents a number, then write an expression for the ratio of 3 less than k to 2 more than k
1. Briefly explain what a resource market is. Then, describe the role that resource markets play in the flow of goods and services in an economy. In forming you
Your principal believe that students spend 2 hours on homework each night. However based on the amount of time you spend on Honors Math 3 you believe it’s more
What prior knowledge is needed when following a recipe? a. a basic knowledge of cooking terms c. an understanding of the importance of following steps in order
Whoever answers first with the correct answer will get brainliest!!!! Question: What does 2+2 equal? Options: A.) 4 B.) fish C.) y
Which book title is written correctly? James And The Giant Peach James And the Giant Peach James and The Giant Peach James and the Giant Peach
Does anyone know how to do this???
i need help im really confused with this if your explanation is good then ill give brainiest and 5 stars
solve with steps plz​
Solve the equation. Check your solution. 2g + 2(-8 +2g) = 1-g g=? (Type an integer or a simplified fraction.)