jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

4. Extended response: 10 point rubric. Show all work. Calculator allowed, but be sure to show the work. Find the final cost of a Playstation 4 which has a regul
Can you please do 15 and 16
what is 3*5/2 A.5/6 B.15/2 C.8/2 D.15/6
What is the measurement of Angle O in parallelogram LMNO. When angle L is (x+40) and angle O is (3x)
Which countries formed an alliance that would lead to World War I? A. Austria-Hungary and France B. Russia and Austria-Hungary C. Britain and Germany D. Serbia
Of the following reactions, which is a fission reaction? a. hydrogen-2 and hydrogen-3 combining to form a helium-4 atom and a neutron b. carbon-12 and hydrogen-
kelly raised a number 2 to a power and then added 4 to the result. she obtained a sum of 68. to what power did she raise 2?​
An isosceles right triangle has sides that are x+2 units long and a hypotenuse that is 8 units long. What is the length of the missing sides of the triangle
16. Utterson was very distraught when he left Jekyll's house because of the events that transpired at the window. Which piece of textual evidence supportsthis s
The Union of South American Nations (UNASUR) is considered all of the following except