alfailakawi alfailakawi
  • 03-12-2018
  • Mathematics
contestada

Jennifer had $24 to spend one five pens. After buying them she had $14. How much did each pen cost?

Respuesta :

cdfvghjk
cdfvghjk cdfvghjk
  • 03-12-2018

Answer 10


each pen cost 2 dollars so you do 2+2+2+2+2=10

Answer Link

Otras preguntas

You hear a thunder 3 seconds after you see lightning. How far away is the storm?
what were the four main causes of the Cold War
use the function rule, y= 2x+5, to find the values of y when x =1,2,3,4. write the answers as ordered pairs that would be used to graph the function. show your
Can you make this into an algebraic expresion
What is a Vector and a scalar?
Slope= 1/5, y-intercept=1
Why was capturing egypt's suez canal so important to the axis powers?
What is NAFTA? What countries are involved?
A bag has index cards with the following numbers on them: 4, 11, 13, 25, 12, and 18. If an index card is drawn randomly , what is the probabilty that a composit
Why did the settlers go to new mexico during manifest destiny?