garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

Force equals mass times acceleration. F = ma Solve the equation for the acceleration, a. -A
number 14 part 1 pls​
What is the relationship between the price and the number of necklaces rachael supplies?
The compound is classified as a
Men, especially between the ages of _____, should practice testicular self-examination (tse) once a month.
Determine if there is a statistically significant difference between the absorption data of black walnut trees and maple trees.
The nerve impulse conduction along an unmeylinated axon is called ____________ conduction.
What was discovered in atomic spectra by physics pioneers balmer, rydberg, and ritz?
When observing the gel at the end of the run period, the dna band that is closest to the positive electrode is the.
The perimeter of a rectangle is 320 feet. Find the length and width if the length is an odd integer and the width is 5 times the next consecutive odd integer.