monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
Select the correct answer from each drop-down menu. Ted writes an equation to represent the number of stairs he climbs, s, in terms of the time in seconds, t, i
Step by step(:brainliest too
Jonathon had 4 4/ 5 pounds of ground beef. He used some of the ground beef to make hamburgers. He had 1 1/ 5 pounds of ground beef left over. How much groun
Alia needs to bring at least 25 pieces of fruit to a training practice. She suggested apples and oranges and was told to be sure to bring more than 10 apples. L
Determine the first four terms of the sequence in which the nth term is a_n=(n+1)!/(n+2)! A. 1/2, 1/3, 1/4, 1/5 B. 1/3, 1/4, 1/5, 1/6 C. 1/2, 1/2, 1/2, 1/2
Read this excerpt from "Look Homeward, Angel." And whatever he touched in that rich fortress of his soul sprang into golden life: as the years passed, the fruit
options most accurately show how the child speaker's story in "The Chimney Sweeper" (Songs of Experience) develops the tone of the poem? (Select all that apply.
What is the value of x?
You roll a fair 6 sided die. What is P(not5)
Solve on the interval 0 2pi. 2sec(x)+6=2