SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

There have been successful information-gathering flybys of other planets such as Mercury, Jupiter, Uranus, and Saturn
How many joules (J) are needed to increase the temperature of 10.0 g of lead (Pb) from 30 ˚C to 50 ˚C? (Cp for Pb = 0.128 J/g˚C) 25.6 J 38.4 J 64.0 J 102.4 J
A student makes the following​ observation: "The Dow Jones Industrial Average currently has a value of​ 13,500, while the​ S&P 500 has a value of​ 1,500. Th
which of the following is a monomial
Consider what you have learned about the values held by those in the Union and those in the Confederacy In two to four sentences, describe the pros, or benefits
Start with the number of blackbirds in the pie, multiply by the number of legs on a tripod, subtract a baker's dozen, subtract the number of leaves on a regular
Complete the point-slope equation of the line through (-1,6) and (1,5). Use exact numbers. Y= 6
Please help 1-3 tysm
Why did many Americans consider the Mexican cession to be a success
5. What two factors can increase the force of air resistance for an object?