zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

what is the correct solution steps and solution to 3x+2=17?
11. Although we recognize the United States as having divided North and South, all states in the North were considered free (of slavery). True False
What is the solution to the proportion? Round the answer to the nearest tenth if necessary. StartFraction 52 over x EndFraction = StartFraction 9.5 over 3.25 En
2 ( x - 6 ) = 3 ( x + 9 )
In the absence of government, what would determine the way people act towards each other?
The wheels on Noah's bike has a circumference of about 5 ft. How many times do the wheels rotate if Noah rides 40 feet?
a necklace priced at $580 is sold for $464. find the percentage discount
What is one way that young adult literature differs from classic literature? A Its characters are always teenagers who have trouble making friends. B It include
Tyler is admitted to the hospital after an accident. In the hospital, Tyler overhears the doctor telling his mom that although he has a fracture in the axial sk
. What is the median of this set of values? 6, 8, 10, 8, 4, 2, 12 4 6 7 8