zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

Hannah buys 13 bottles of orange juice at the corner store for a total of $13.65. if each bottle cost the same amount, how much is each bottle of juice
How does the water cycle help recycle?
Which explains a difference between income and taxable income
(GIVING BRAINLIEST!!) Why did European countries want to settle the New World? A) They could use the resources to get richer. B) They could use the resources to
Eight workers took 2 1/4 days to dig half of a tunnel. If only two workers are going to finish the tunnel, how long will it take them?​
What's the length of side AB in ∆ABC shown? A. 5 B. √313 C. 6 D. √15​
me when i see somthing wrong with this world
Read about housing in Ecuador. Write a paragraph in Spanish about the different types of housing in Ecuador. Also give your opinions (likes and dislikes) about
qwerty ask questions
who ordered the egyptian people to stop their worship of many gods and only worship the sun god?​